امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
فرش کاشان
#1
اگر بخواهیم طرح فرش را به گونه مختصر و مفید تعریف کنیم، می توان گفت به مجموعه‌ی وضع ظاهری فرش، شامل نقش، رنگ‌آمیزی، بافت و ابعاد، طرح فرش می گویند. تمامی این عوامل می بایست با یکدیگر متناسب باشند تا نهایتاً طرح زیبایی در متن و حاشیه‌ی به وجود آورند. .به جهت ارتباط مستقیم فرش با موضوع طراحی آن، همواره مبحث طراحی فرش از موضوعات مهم بوده که گفته ها و نوشته های زیادی را بخود اختصاص داده است و کمتر مطلبی در ارتباط با فرش می توان یافت که به موضوع طرح فرش اشاره ای گرچه مختصر و کوتاه نداشته باشد .طرح فرش بخشی مهم و اساسی در صنعت و هنر فرش بافی  به حساب می آید. در کنار عوامل مهمی که بر  اعتبار و ارزش خرید فرش تاثیرگذار است، طرح فرش نقشی کلیدی داشته و اصالت و هویت ملی یک فرش از روی نقشه آن شناخته می‌شود. کشور عزیزمان ایران با وجود داشتن نعمت هنرمندانی زبردست، همواره زبانزد سایر کشور ها در زمینه طراحی فرش بوده است. طرح فرش ایران آمیزه‌ایست از هنر، صنعت، معتقدات و فرهنگ ایرانی که طیّ قرون و اعصار شکل گرفته، متجلّی گشته و به اوج رسیده‌است. و بخش عظیمی از این شکوفایی، مدیون ذهن و دست طرّاحان توانمند ایرانی است. از آن‌جایی که طرّاحی فرش کاری گسترده است، در مناطق مختلفی صورت می‌گیرد. در نتیجه تعداد طرّاحان فرش بسیار فراوانند. این در حالیست که عدّه‌ای از این طرّاحان هنرمند و ارزنده، در گمنامی کامل به این کار مشغولند. عدّه‌ای دیگر از طرّاحان نیز، به روش‌های‌ مختلف از جمله عرضه‌ی طراحی‌های خود به مردم و اهل فنّ، شناخته شده‌اند.با این حال هنوز هم از هنر این هنرمندان به خوبی تجلیل نشده است. با توجه به وسعت جغرافیایی وسیع ایران، در هر منطقه از کشورمان شاهد هنرمندی طراحان گوناگونی هستیم که با سبک و سیاق های مختلف و مخصوص به آن مکان هنرنمایی می کنند. در مطلب پیش رو به معرفی طراحان چند شهر مختلف از ایرانمان می پردازیم تا حداقل مختصری هنر این افراد هنرمند را ارج بنهیم.[عکس: buy-kashan-carpet.jpg]
   طراحان تهران
با وجود اینکه تهران پایتخت و بزرگ ترین شهر ایران است، اما بر خلاف دیگر شهرها، مدّت زمان زیادی نیست که تهران، قطب مهمی برای هنرمندان طرّاح برشمرده می‌شود. این طرّاحان و نقاشان در دو دسته‌ی زیر جای می‌گیرند:
طراحان و نقاشان آزاد
مشهورترین طرّاح آزاد فرش در تهران، سید ابوالحسن موسوی سیرت است. وی سال ۱۳۲۲ در همدان که یکی از مراکز مهم قالیبافی ایران است متولد شد. از کودکی به نقاشی علاقه‌ی زیادی داشت و پدرش که معمار بود، او را به استاد میرزا رضا یگانه که خود از استادان بنام آن روز همدان در طرّاحی قالی بود، سپرد. وی همزمان با آموزش طرّاحی، به ادامه‌ی تحصیل پرداخت و در سال ۱۳۴۳ پس از کسب مهارت‌های لازم و پایان تحصیلات به تهران آمد. برادر وی، سیّد ابوالقاسم موسوی سیرت نیز از جمله نقّاشان آزاد است. از دیگر طرّاحان فرش معاصر و معروف تهران می‌توان استاد محمود فرشچیان، حسن رضایی، محمد‌حسین ولی‌زاده، ضیایی، ابوالفتح رسام عرب زاده، اکبر عندلیب و منصور تامسون را نام برد.
طراحان و نقاشان شرکت فرش
در تهران علاوه بر نقّاشان و طرّاحان آزاد، گروه دیگری از هنرمندان طرّاح وجود دارند که در شرکت فرش، گرد‌هم‌ آمده‌اند و به خلق آثاری هنرمندانه و ماندگار می‌پردازند؛ که از این میان می‌توان به غلامحسین سکندانی، عبدالکریم رفیعی ژرفی،‌اماقانی، مسگرها، رضایی، معصومه حسینی، جعفر پاکدست، عبدالله رضاییان، مجید محمودی، اکبر داوودی دارابی، محمّد‌جعفر محمّدزاده، مسعود فراهانی، غلامحسین محمودی، حسین محمودی، ابوالفضل کریمی و عبدالمجید صادقی اشاره کرد.
طراحان کرمان
كرمان در زمينه بافت قالي، تاريخ مدوني ندارد و تاريخ آن سينه به سينه نقل شده است و به روايتي باسابقه پانصد ساله يكي از مناطق قديمي، قالي بافي در ايران به شمار مي‌رود. در عهد صفويه كه اوج شكوفايي هنر در ايران بود، قالي هم مانند ديگر هنرها در اين دوره بيشتر شكوفا شد. اين صنعت در اوايل دوره قاجاريه رو به زوال رفت. شروع انقلاب صنعتي و ورود پارچه‌هاي نساجي و ماشيني كه كاهش توليد انواع منسوجات دستي را در پي داشت عامل اصلي گرايش به هنر قالي بافي در كرمان بود و در واقع بعد از انقلاب صنعتي اروپا، يكي از پررونق‌ترين دوره‌هاي قالي بافي در كرمان آغاز شد. طراحي و نقشه‌كشي قالي كرمان هم قدمتي ديرينه دارد، گرچه به جز نامي كه از چند تن از نقاشان منطقه كرمان به جاي مانده، تاريخچه چندان دقيقي درباره چگونگي رونق طراحي نقشه‌هاي قالي و چگونگي نام نهادن به طرح‌هاي اين منطقه در دست نيست. از معروف‌ترین طراحان معاصر فرش ایران و طراحان کرمانی می‌توان محسن‌خان و پسرش حسن خان؛ استاد کاظم احمد خان؛ احمدعلی‌خان کربلایی و اکبر فدایی را نام برد. شهرت و آوازه قالي كرمان بيش از هر چيز به دليل درآميزي رنگ و طرح آن است. طرح و رنگ قالي كرمان يكي از نفيس‌ترين، زيباترين، و خوش‌سبك‌ترين بافته‌هاي جهان به شمار مي‌آيد به‌طوري كه كمتر مي‌توان دو قالي از نظر رنگ و نقشه شبيه به هم پيدا كرد.
طراحان اصفهان
از طرّاحان فرش بنام اصفهانی نیز می‎توان به استاد محمود فرشچیان، احمد دادخواه، حاج میرزا آقا امامی و حسین مصور الملکی اشاره کرد.
طراحان مشهد
قالی بافی در مشهد حدود پنج سده قدمت دارد، به‌طوری که یکی قدیمی‌ترین فرش مشهد که موجود است، نوعی فرش نماز (سجاده) است که توسط شاه طهماسب به سلیمان باشکوه در سال ۱۵۵۶ هدیه شده‌است. این فرشها در سه درجه کیفیتی در کارگاه سلطان ابراهیم میرزا، فرزند سام میرزا، و برادرزاده شاه طهماسب، ساخته می‌شده‌است. یکی از انواع درجه یک آن تا دو سال پیش در لندن بود و به اعتقاد برخی در حال حاضر در اختیار کلکسیونر معروف، شیخ سعود آل ثانی قطری، است. تعدادی از نمونه‌های درجه دوم و سوم هنوز در موزه Topkapi موجود می‌باشند. طرقبه، شاندیز، زشک، نوغند، جاغرق مهمترین مراکز قالی بافی در مشهد هستند. همچنین از استادان معروف آن می‌توان محمد عمواوقلی، علیخان عمواوقلی، محمد ابراهیم مخملباف، عباسقلی صابر، حاج غلامرضا اخوان ساج و از طراحان معروف آن عبدالحمید صنعت نگار، محمد‌حسین فخرالواعظیم، علی اکبر طرح‌چی و احمد بهبودی نام برد.
طراحان کاشان
قالیبافی در کاشان به طور کلی شامل شهر کاشان و حومه، نطنز و جوشقان قالی است که گستردگی و وسعت آن حتی تا بعضی از دهستانهای گلپایگان، محلات، اردستان و اصفهان نیز امتداد می یابد. شهر کاشان به عنوان محور اصلی نقش بسیار مهمی را در ارتباط با دیگر نقاط به عهده دارد. از میان طراحان معاصر فرش ایران و طراحان ماهر و توانای فرش کاشان که با ذوق و هنر خود در زمینه‌ی طرّاحی فرش، چشم هر بیننده‌ای را به خود جلب می‌نمایند، می‌توان از میرزا نصرالله صانعی (نقّاش زاده)، سیّد رضا صانعی، محمّد افسری، محمّد صنیعی، حسین تقدیسی، عبّاس محتشم‌زاده و امیر کریم‌پور یاد نمود. فرش کاشان از متراژهای مختلف فرش و انواع مختلف فرش مانند فرش سجاده‌ای کاشان، تابلوفرش و ... قابل ارائه به مشتریان محترم می باشد.  
پاسخ
#2
ООО "МЕГАСТО" предлагает ковши норийные - по адакватным ценам.

ковши норийные , норийные ковши и болты к ним норийные ковши завод фрегат ковши норийные и болт норийные норийные ковш цена ковши норийные штампованные

[عکس: ea4f070602f18abc01fd05a95417e0c5.jpg]

Доступные цены, широкий ассортимент.
Быстрая доставка по Украине!

Звоните, о цене договоримся !!!

Телефоны:
(04563) 46988
(067) 5044185
(067) 4617966
(050) 3020622
(093) 1896483

Web: http://megasto.com.ua
09113, Украина, г. Белая Церковь, ул. Турчанинова 23
ООО "МЕГАСТО" - плательщик НДС

[عکس: 18.jpg]Всегда в наличии:

норийные пластиковые ковши
пластиковые ковши норийные
ковши норийные укз
производители норийные ковши
ковши сварные норийные изготовитель
норийные ковши и болты к ним
ковши норийные полимерные купить в
ковши норийные полимерный
норийные болты для ковшей
норийные болты ковши
фрегат завод ковши норийные
ковши норийные купить в воронеже
ковши норийные нержавеющие
тендер на ковши норийные
ковши норийные гост
ковши норийные металлические купить
ковши норийные пластиковый
ковши норийные укз 20
ковши для норийные металлические
ковши сварные норийные

ковши норийные металлические сварные укз
полимерные ковши норийные
ковши пластиковые норийные
ковш и лента норийные
ковши норийные и болт норийные
купить норийные ковши в украине
ковши норийные ets 3a
ковши норийные металлические гост
ковши норийные полимерные цена
фото ленты норийные с ковшами
ковши норийные в кропоткине
метизы ковши норийные
ковши норийные фрегат
ковши норийные болты
норийные ковши jet
крепления ковшей норийных на норийные ленты
завод фрегат ковши норийные
ковши норийные от производителя
ковши металлические норийные
норийные ковши и болты к ним
материал на норийные ковши


hvF43k5wfL 528D


норийные ковши прайс , ковши норийные усиленные , Ужгород - МЕГАСТО
гост на ковши норийные , норийные ковши производители , Одесса - МЕГАСТО
ковши норийные в кропоткине , продать ковши норийные , Вышгород - МЕГАСТО
ковши норийные нц 100 , норийные ковши полимерные , Донецк - МЕГАСТО
норийные ковши цельнотянутые размеры , ковши норийные продам , Белая Церковь - МЕГАСТО

ковш пластмассовые норийные , ковши норийные 175 , Львов - МЕГАСТО
цена ковши норийные , норийные ковши укз 100 , Коцюбинское - МЕГАСТО
ковши норийные укз 10 , норийные ленты и ковши купить , Переяслав-Хмельницкий - МЕГАСТО
ковши норийные воронеж , норийные ковши укз 100 , Киев - МЕГАСТО
ковши норийные укз размеры , норийные ковши куплю , Сумы - МЕГАСТО
پاسخ
#3
ООО "МЕГАСТО" предлагает ковши норийные - по адакватным ценам.

ковши норийные , ковши норийные starco ковши норийные металлически ковши металлические норийные ковши норийные пластиковый ковши норийные металлические цельнотянутые

[عکس: ea4f070602f18abc01fd05a95417e0c5.jpg]

Доступные цены, широкий ассортимент.
Быстрая доставка по Украине!

Звоните, о цене договоримся !!!

Телефоны:
(04563) 46988
(067) 5044185
(067) 4617966
(050) 3020622
(093) 1896483

Web: http://megasto.com.ua
09113, Украина, г. Белая Церковь, ул. Турчанинова 23
ООО "МЕГАСТО" - плательщик НДС

[عکس: 16.jpg]Всегда в наличии:

прайс ковши норийные пластиковые
ковши норийные цельнотянутые цена
сварные ковши норийные
гост на ковши норийные
продам норийные ковши
норийные ковши болты
ковши норийные 160
ковши к норийные
ковши норийные ets 3a
норийные ковши на 100 цена
ковши норийные полиуретановые
ковши норийные 10
изготовление ковши норийные
металлические ковши норийные
ковши норийные jet
ковши норийные фото
металлические норийные ковши сварные
пластиковые ковши норийные
завод фрегат норийные ковши
норийные ковши чертеж

ковши норийные в краснодаре
купить ковши норийные в челябинске
ковши норийные для чего
ковши норийные 10
ковши норийные
производители норийные ковши
пластиковые норийные ковши
норийные ковши объем
металлические норийные ковши сварные
норийные ковши и болты к ним
ленты норийные с ковшами
ковши норийные 160
ковши норийные цельнотянутые
ковши норийные в россии
норийные ковши без дна
ковши норийные в краснодаре
ковш пластмассовые норийные
материал на норийные ковши
ковши норийные цельнотянуты
чертежи ковши норийные
крепления ковшей норийных на норийные ленты


hvF43k5wfL 248R


ковши норийные на украине , ковши норийные ets 4a , Украина - МЕГАСТО
ковши норийные цельнотянутые , норийные ленты ковши , Кропивницкий - МЕГАСТО
ковши норийные купить , ковши норийные укз размеры , Богуслав - МЕГАСТО
ковши норийные на ленте , норийные ленты и ковши , Кагарлык - МЕГАСТО
ковши норийные для чего , ковши норийные фрегат , Фастов - МЕГАСТО

цельнотянутые металлические норийные ковши , цена на ковши норийные , Ровно - МЕГАСТО
норийные ковши из алюминия , ковши норийные каиб , Ракитное - МЕГАСТО
норийные ковши цена , ковши норийные в краснодаре , Узин - МЕГАСТО
цены на ковши норийные , сварные ковши норийные , Ирпень - МЕГАСТО
ковши норийные , ковши норийные импортные , Макаров - МЕГАСТО
پاسخ
#4
ООО "МЕГАСТО" предлагает ковши норийные - по низким ценам.

ковши норийные , ковши норийные укз 175 ковши норийные житомир пластиковые ковши норийные ковши норийные на ленте фрегат ковши норийные

[عکس: ea4f070602f18abc01fd05a95417e0c5.jpg]

Доступные цены, широкий ассортимент.
Быстрая доставка по Украине!

Звоните, о цене договоримся !!!

Телефоны:
(04563) 46988
(067) 5044185
(067) 4617966
(050) 3020622
(093) 1896483

Web: http://megasto.com.ua
09113, Украина, г. Белая Церковь, ул. Турчанинова 23
ООО "МЕГАСТО" - плательщик НДС

[عکس: 17.jpg]Всегда в наличии:

ковши норийные укз 20
норийные ковши
норийные полимерные ковши
ковши норийные полимерные
купить норийные ковши
ковши норийные продам
норийные ковши и болты к ним
ковши норийные цены
ковши норийные 10
цены на норийные ковши
норийные ковши фрегат
ковши норийные пластмассовые
ковши норийные фрегат
норийные ковши завод фрегат
ковши норийные укз 175
купить ковши норийные в челябинске
норийные полиуретановые ковши производители
норийные ковши завод
сварные норийные ковши
цельнотянутые металлические норийные ковши

норийные ковши цельнотянутые
ковши норийные ets 4a
норийные ковши укз 100
цены на норийные ленты и ковши
ленты норийные с ковшами
сварные ковши норийные
цены на ковши норийные
ковши норийные и болт норийные
ковши норийные полимерные купить в
купить ленту норийную и ковши норийные
ковши норийные полимерные производитель
норийные ковши цельнотянутые размеры
ковши болты норийные
ковши норийные купить в украине
ковши норийные ets
ковши норийные полимерные купить
ковши норийные в воронеже
метизы ковши норийные
завод фрегат ковши норийные
ковши норийные каиб
норийные ковши jet


hvF43k5wfL 637S


ковши норийные болты , норийные ковши без дна , Богуслав - МЕГАСТО
норийные ленты и ковши купить , цены на норийные ковши , Ужгород - МЕГАСТО
норийные ковши jet , цены на ковши норийные , Полтава - МЕГАСТО
чертежи ковши норийные , ковши норийные размеры , Тетиев - МЕГАСТО
ковши норийные укз 50 , купить норийные ковши , Житомир - МЕГАСТО

ковши норийные продам , норийные ковши производитель , Яготин - МЕГАСТО
норийные ковши укз , ковши норийные полимерный , Кагарлык - МЕГАСТО
ковши норийные укз 20 , ковши норийные в кропоткине , Фастов - МЕГАСТО
ковши норийные металлические , ковши норийные цельнотянутые , Вишнёвое - МЕГАСТО
крепления ковшей норийных на норийные ленты , изготовление ковши норийные , Богуслав - МЕГАСТО
پاسخ
#5
ООО "МЕГАСТО" предлагает ковши норийные - по недорогим ценам.

ковши норийные , норийные ковши цена норийные болты ковши полимерные норийные ковши ковши норийные металлические от производителя ковши полимерные норийные

[عکس: ea4f070602f18abc01fd05a95417e0c5.jpg]

Доступные цены, широкий ассортимент.
Быстрая доставка по Украине!

Звоните, о цене договоримся !!!

Телефоны:
(04563) 46988
(067) 5044185
(067) 4617966
(050) 3020622
(093) 1896483

Web: http://megasto.com.ua
09113, Украина, г. Белая Церковь, ул. Турчанинова 23
ООО "МЕГАСТО" - плательщик НДС

[عکس: 17.jpg]Всегда в наличии:

цены на норийные ковши
метизы ковши норийные
металлические норийные ковши сварные
ковши полимерные норийные
ковши норийные пластиковые
норийные ковши без дна
тендер на ковши норийные
ковши норийные металлические купить
норийные полиуретановые ковши производители
купить норийные ковши
ковши норийные полиуретановые
ковши норийные металлические цельнотянутые
купить норийные ковши украина
производители норийные ковши
норийные ковши цены
пластиковые ковши норийные
ковши норийные характеристики
ковши норийные цена
ковши норийные производители
норийные ковши полимерные

ковши норийные в россии
полимерные норийные ковши
ковши металлические норийные
норийные ковши производство
стальные норийные ковши
норийные болты для ковшей
продать ковши норийные
ковши норийные в волгограде
норийные ковши jet
гост или ту на норийные ковши
ковши норийные полимерные
норийные полимерные ковши
завод фрегат норийные ковши
материал на норийные ковши
ковши болты норийные
ковши норийные полимерные цена
ковши норийные укз 10
норийные ковши купить
ковши норийные
ковши норийные полимерные размеры
норийные ковши цены


hvF43k5wfL 610I


норийные ленты с ковшами купить , ковши норийные укз размеры , Иванков - МЕГАСТО
ковши норийные чертеж , ковши норийные и болт норийные , Харьков - МЕГАСТО
норийные ковши , цена ковши норийные , Березань - МЕГАСТО
ковши норийные производство , ковши норийные укз 50 , Донецк - МЕГАСТО
ковши норийные укз 20 , ковши к норийные , Коцюбинское - МЕГАСТО

продам норийные ковши , норийные ковши украина , Богуслав - МЕГАСТО
фрегат завод норийные ковши , норийные ковши размер , Гостомель - МЕГАСТО
норийные ковши завод , ковши норийные полимерные размеры , Харьков - МЕГАСТО
пластиковые ковши норийные , ковши норийные в волгограде , Луганск - МЕГАСТО
ковши полимерные норийные , материал на норийные ковши , Буча - МЕГАСТО
پاسخ


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان