برترين دانشگاه های کشور ایرلند

مجموعه ویژگی‌های مثبت و منحصر به فرد، باعث شده تا مهاجرت به ایرلند خصوصا از طریق تحصیل، سیر صعودی داشته باشد. از آنجا که رشته پزشکی یکی از پر‌مخاطب‌ترین رشته‌هایی است که در صدر جدول انتخاب افراد برای ادامه تحصیل قرار دارد، این مقاله قصد دارد تا به بررسی و معرفی 2 در ایرلند بپردازد.‌

جهت مهاجرت به کشور ايرلند، از کادر مجرب و فنی موسسه مهاجرتی میرداماد اطلاعات تخصصی و تکمیلی را کسب کنید. این موسسه با بررسی شرایط فردی، راهنمایی ویژه و منحصر به فرد جهت مهاجرت را به شما ارائه خواهد کرد.

درباره کشور ایرلند

کشور ایرلند یکی از اعضای معتبر در اتحادیه اروپاست. پایتخت این کشور دوبلین است و زبان رسمی مردم در این کشور انگلیسی است، بیشتر مردم در این کشور بر دین مسیحیت و زیر شاخه‌های آن پایبندند.

نکات مهم جهت تحصیل در دانشگاه‌های کشور ایرلند

عموماً دانشگاه‌های کشور ایرلند آزمون ورودی برگزار می‌کنند و متقاضیان پس از دریافت نمره لازم جهت پذیرش، می‌توانند برای ورود به این دانشگاه‌ها اقدام کنند. از آنجا که تدریس در تمام دانشگاه‌های کشور ایرلند با زبان انگلیسی انجام می‌شود، تسلط شما به این زبان یکی از مواردی که می‌تواند امکان پذیرش‌تان را به میزان قابل توجهی افزایش دهد.

توجه داشته باشید که در برخی از این دانشگاه‌ها، مسئله شرط معدل مطرح است و اولویت ورود با کسانی که دارای معدل بالاتری هستند.

بیشتر:  5 شهر برتر برای اقامت افراد تازه وارد به کانادا

تحصیل تخصص پزشکی در ایرلند

مدرک پزشکی دریافت شده از کشور ایرلند دارای اعتبار بسیار زیادی در تمام جهان، به خصوص کشورهای عضو اتحادیه اروپا است. در تعریف دانشگاه‌های ایرلند همین بس که بدانید تمام دانشگاه‌های این کشور رتبه جهانی زیر ۷۰۰ دارند و این مسئله نشان از زیرساخت آموزشی فوق‌العاده و اهمیت مقوله علم و دانش در این کشور را دارد. طول زمان تحصیل در رشته پزشکی در این کشور بین ۴ تا ۶ سال است.

لازم است بدانید که در مدت زمان تحصیل دوره یکساله کار آموزی جهت طی کردن واحدهای عملیاتی رشته پزشکی برای دانشجویان برگزار می‌شود.

نکته دیگری که در رابطه با تحصیل پزشکی در ایرلند وجود دارد این است که در اکثر دانشگاه‌های پزشکی در کشور ایرلند دوره‌ای تحت عنوان فاندیشن برگزار می‌شود که در طی آن، ابتدا دروس پایه و مقدماتی به دانشجویان ارائه می‌شود و بعد از آن به تدریس مسائل تخصصی رشته پزشکی پرداخته خواهد شد.

برای تحصیل در رشته پزشکی، نیاز به آیلتس ۷ دارید و به طور کلی تسلط بر زبان مسئله‌ای است که باید برای تحصیل در دانشگاه‌های ایرلند، مد نظر قرار دهید.

معرفی بهترین دانشگاه های پزشکی در ایرلند

بهترین دانشگاه‌های این کشور به ترتیب به شرح زیر است:

دانشگاه کورک

در حال حاضر حدود ۲۰ هزار دانشجو در این دانشکده مشغول به تحصیل‌اند. جالب است بدانید که برای ورود به این دانشگاه، به نمرات قبلی شما توجه می‌شود. به عبارت دیگر، مسئله شرط معدل برای پذیرش در این دانشگاه وجود دارد. داشتن کتابخانه تخصصی و ورزشگاه مجهز، از جمله ویژگی‌های بارز این دانشگاه به شمار می‌رود.

بیشتر:  فلسفه ظهور سیگنال دهی ارز دیجیتال چیست و چگونه میتوان از یک سیگنال استفاده کرد؟

دانشگاه لیمبیک

در حال حاضر بین ۱۰ تا ۱۵ هزار دانشجو در این دانشگاه مشغول به تحصیل‌اند. نکته جالبی که در رابطه با این دانشگاه وجود دارد این است که طیف وسیعی از رشته‌ها را در خود جای داده و امکان تحصیل در زیر شاخه‌های گوناگون را برای دانشجویان فراهم کرده است.

دانشگاه دوبلین سیتی

این دانشگاه در نقطه خوبی از شهر دوبلین تاسیس شده و امکان دسترسی به نقاط مختلف را برای دانشجویان فراهم می‌کند. تدریس در محضر بهترین اساتید و استفاده از برترین امکانات از جمله ویژگی‌های این دانشگاه به شمار می‌رود.

دانشگاه ترینتی دوبلین

این دانشگاه از قدیمی‌ترین دانشگاه‌های کشور ایرلند به شمار می‌رود و در شیوه آموزشی خود از آکسفورد و کمبریج نیز بهره‌گیری کرده است. بسیاری از دانشجویان خارجی و داخلی علاقه‌مند به تحصیل در این دانشگاه می‌باشند.

دانشگاه ملی ايرلند

این دانشگاه واقع در شهر گالوی است و در حال حاضر حدود ۱۷۰۰۰ دانشجو را در خود جای داده است. اگر قصد تحصیل در رشته خاص و ویژه‌ای را دارید، بی‌شک دانشگاه ملی ایرلند این امکان را برای‌تان فراهم‌ خواهد کرد.

شهر گالوی، واقع در سواحل غربی ايرلند است و شما در این شهر، تصاویر مدرن و سنتی زیبایی را در کنار یکدیگر تماشا خواهید کرد و از زیبایی موجود لذت خواهید برد. خیابان‌های سنگ فرش شده، جشنواره‌ای جذاب موسیقی زنده و موارد بسیار دیگر باعث شده تا بسیاری از افراد این شهر را پایتخت فرهنگی و هنری کشور ایرلند نامگذاری کنند.

بیشتر:  حرفِ حساب در قاب تصویر

متوسط شهریه در این دانشگاه، چیزی حدود ۶ هزار یورو است که مجوز کار در کنار تحصیل، می‌تواند تامین کننده بخشی از این هزینه باشد.

* توجه داشته باشید که برخی از دانشگاه‌های کشور ایرلند، از داشتن خوابگاه‌های دانشجویی محرومند؛ اما در عوض پانسیون‌ها و مراکزی را به دانشجویان معرفی می‌کنند که با تخفیف ویژه‌ای امکان اسکان را برای آنها فراهم می‌کند*

جمع‌بندی

اگر قصد دارید تا برای ادامه فرآیند تحصیل خود مهاجرت کنید، یکی از بهترین گزینه‌های پیش روی شما کشور ایرلند است. این کشور با داشتن مجموعه‌ای از ویژگی‌های مثبت، به عنوان مقصد نهایی بسیاری از افراد تبدیل شده است. تحصیل در ایرلند علاوه بر فرصت حضور در برترین دانشکده‌ها، امکان تفریح در زیباترین مناطق جهان را برای شما فراهم می‌کند.

اگر قصد دارید تا برای تحصیل به این کشور مهاجرت کنید، از صفر تا صد این مسئله را به موسسه مهاجرتی میرداماد بسپارید. این موسسه با آگاهی از مسیر پر پیچ و خم مهاجرت، می‌تواند کوتاه‌ترین و مطمئن‌ترین مسیر را جهت تسهیل روند مهاجرت به شما معرفی کند.

مطلب پیشنهادی

انواع تور زمینی و هوایی گرجستان

تور گرجستان هوایی و زمینی در تمام فصول سال و از سراسر دنیا به مقصد …